Doświadczenie, opieka, samodzielność

Przedszkole i Żłobek Poszukiwacze Przygód

Poznaj nas osobiście, zadaj pytania, przyjdź i zobacz jak wyglądają zajęcia, weź udział w zajęciach otwartych lub po prostu zapisz swoje dziecko i daj mu szansę zostać Poszukiwaczem Przygód.

Czesne, opłaty i zajęcia

Aby poznać aktualne ceny czesnego, opłaty rejestracyjnej i wyżywienia zapraszamy do zakładki ZAPISY

W ramach konkursu ogłoszonego przez Burmistrza Miasta Świdnik mamy specjalną ofertę w przedszkolu – jesteśmy placówką na prawach publicznego przedszkola. Pierwsze 5 godzin dziennie jest bezpłatne za każdą kolejną godzinę opłata wynosi 1 zł.

W ramach czesnego zapewniamy realizację własnego programu dydaktyczno-wychowawczego realizowanego w oparciu o podstawę programową ogłoszoną przez MEN, w tym zajęcia matematyczne, rozwijające zainteresowania polonistyczne, zajęcia ruchowe i gimnastyczne również na świeżym powietrzu, zajęcia umuzykalniające, rytmika, zajęcia plastyczne oraz rozwijające kompetencje teatralne oraz naukę języka angielskiego.

Ponadto zapewniamy szereg zajęć dodatkowych:
Zajęcia nieodpłatne:

  • wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla dzieci i rodziców,
  • zajęcia z gimnastyki korekcyjnej,
  • zajęcia rozwijające z logopedą „Gimnastyka buzi i języka”,
  • rytmika.

Zajęcia dodatkowo płatne:

  • Zajęcia z robotyki,
  • Zajęcia ruchowe „Przedszkole i piłka”,
  • Wycieczki,
  • Wyjścia do teatru, kina i muzeum

Budynek i sale

Nasze przedszkole i żłobek usytuowane są przy ul. Piaseckiej 154 w Świdniku. Do dyspozycji mamy cztery nowoczesne sale dydaktyczne wyposażone w meble oznaczone certyfikatami bezpieczeństwa przeznaczone dla dzieci, dodatkowo podłogi w salach dydaktycznych są wykonane z niepalnych materiałów. Stoły sprzyjają rozwijaniu relacji w trakcie zajęć plastycznych. Stoliki i krzesełka dostosowane są do wzrostu podopiecznych. Dysponujemy wygodnymi i bezpiecznymi leżakami. Pomoce dydaktyczne i zabawki posiadają certyfikaty bezpieczeństwa.

Budynek jest monitorowany. Posesja dysponuje dużym dogodnym dla Państwa parkingiem.

W przedszkolu i żłobku została przygotowana Sala Doświadczania Świata wzbogacona o kabinę do integracji sensorycznej oraz kabinę luster dla dzieci o specjalnych potrzebach. Łazienka została zaprojektowana w taki sposób, aby dzieci uczyły się samodzielności od pierwszych chwil. Wyposażyliśmy ją w toalety dostosowane do wzrostu dzieci, umywalki i środki czystości zostały zawieszone na wysokości umożliwiającej samodzielne korzystanie dzieciom od 3 roku życia.

Mamy ponad dziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu placówek przedszkolnych, każdy przedmiot, który znalazł się w naszym Przedszkolu i Żłobku Poszukiwacze Przygód został przez nas przemyślany i dobrany do potrzeb dzieci. Gwarantujemy, że nic nie znalazło się tu przypadkiem.

Program i metody

Program w naszej placówce realizowany jest w oparciu o ministerialne rozporządzenia i uwzględnia naturalną ciekawość świata dziecka oraz jego indywidualne możliwości. Daje to gwarancję harmonijnego i wszechstronnego rozwoju, a także synergii między wychowaniem w domu i przedszkolu/ żłobku. Przyjazna atmosfera oraz małe grupy, pozwalają dzieciom z łatwością przyswajać nową wiedzę i kształtować umiejętności. Pod okiem pedagoga dzieci samodzielnie odkrywają otaczający je świat, a także rozwijają swoje talenty.

Metody stosowane w placówce:

„Wprowadzenie dziecka w świat pisma” autorstwa I. Majchrzak – jest to nowatorska metoda nauki czytania opierająca się na koncepcji mówiącej, że o nabyciu umiejętności czytania decyduje zrozumienie słowa oraz bodziec wzrokowy.

„Metoda Dobrego Startu”, M. Bogdanowicz, M. Barańska, E. Jakacka – celami metody są: wspomaganie rozwoju psychomotorowego dziecka podczas organizowania zabaw; aktywne, wielozmysłowe uczenie symboli graficznych, a także kształtowanie lateralizacji, świadomości własnego ciała i przestrzeni.

„Dziecięca Matematyka” E. Gruszczyk-Kolczyńska, E. Zielińska – metoda powstała w oparciu o własne badania autorek, głównymi celami są: wspomaganie rozwoju inteligencji operacyjnej, kształtowanie odporności emocjonalnej potrzebnej do pokonywania trudności, rozwijanie umiejętności matematycznych potrzebnych stosowanych w codziennym życiu i wymaganych na lekcjach matematyki.

Wychowanie fizyczne w przedszkolu W. Shebrone – celami metody jest rozwijanie świadomości własnego ciała i usprawnienie ruchowe, rozwijanie świadomości przestrzennej, dzielenie przestrzeni z ludźmi.

Skontaktuj się z nami

Start typing and press Enter to search