Doświadczenie, opieka, samodzielność

Przedszkole i Żłobek Poszukiwacze Przygód

Poznaj nas osobiście, zadaj pytania, przyjdź i zobacz jak wyglądają zajęcia, weź udział w zajęciach otwartych lub po prostu zapisz swoje dziecko i daj mu szansę zostać Poszukiwaczem Przygód.

Czesne, opłaty i zajęcia

Aby poznać aktualne ceny czesnego, opłaty rejestracyjnej i wyżywienia zapraszamy do zakładki ZAPISY

W ramach czesnego zapewniamy realizację programu dydaktyczno-wychowawczego realizowanego w oparciu o podstawę programową ogłoszoną przez MEiN, w tym zajęcia matematyczne, polonistyczne, zajęcia ruchowe, przyrodnicze i gimnastyczne również na świeżym powietrzu, zajęcia umuzykalniające, rytmika, zajęcia plastyczne i rozwijające kompetencje teatralne oraz naukę języka angielskiego.

Zajęcia dodatkowe nieodpłatne:

  • rytmika,
  • język angielski,
  • warsztaty z psychologiem,
  • logorytmika.

Zajęcia dodatkowe płatne:

  • taniec,
  • zajęcia z robotyki,
  • zajęcia ruchowe „Przedszkole i piłka”,
  • wycieczki i wyjścia do teatru, kina i muzeum,
  • indywidualne zajęcia: logopedyczne, psychologiczne, fizjoterapeutyczne, Integracja Sensoryczna.

Budynek i sale

Nasze przedszkole i żłobek usytuowane są przy ul. Piaseckiej 154 w Świdniku. Do dyspozycji mamy cztery nowoczesne sale dydaktyczne wyposażone w meble oznaczone certyfikatami bezpieczeństwa przeznaczone dla dzieci, dodatkowo podłogi w salach dydaktycznych są wykonane z niepalnych materiałów. Stoły sprzyjają rozwijaniu relacji w trakcie zajęć plastycznych. Stoliki i krzesełka dostosowane są do wzrostu podopiecznych. Dysponujemy wygodnymi i bezpiecznymi leżakami. Pomoce dydaktyczne i zabawki posiadają certyfikaty bezpieczeństwa.

Budynek jest monitorowany. Posesja dysponuje dużym dogodnym dla Państwa parkingiem.

W przedszkolu i żłobku została przygotowana Sala Doświadczania Świata wzbogacona o kabinę do integracji sensorycznej oraz kabinę luster dla dzieci o specjalnych potrzebach. Łazienka została zaprojektowana w taki sposób, aby dzieci uczyły się samodzielności od pierwszych chwil. Wyposażyliśmy ją w toalety dostosowane do wzrostu dzieci, umywalki i środki czystości zostały zawieszone na wysokości umożliwiającej samodzielne korzystanie dzieciom od 3 roku życia.

Mamy ponad dziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu placówek przedszkolnych, każdy przedmiot, który znalazł się w naszym Przedszkolu i Żłobku Poszukiwacze Przygód został przez nas przemyślany i dobrany do potrzeb dzieci. Gwarantujemy, że nic nie znalazło się tu przypadkiem.

Program i metody

Program w naszej placówce realizowany jest w oparciu o ministerialne rozporządzenia i uwzględnia naturalną ciekawość świata dziecka oraz jego indywidualne możliwości. Daje to gwarancję harmonijnego i wszechstronnego rozwoju, a także synergii między wychowaniem w domu i przedszkolu/ żłobku. Przyjazna atmosfera oraz umiejętnie dobrany program, pozwalają dzieciom z łatwością przyswajać nową wiedzę i kształtować umiejętności. Pod okiem pedagoga dzieci samodzielnie odkrywają otaczający je świat, a także rozwijają swoje talenty.

Metody stosowane w placówce:

„Wprowadzenie dziecka w świat pisma” autorstwa I. Majchrzak – jest to nowatorska metoda nauki czytania opierająca się na koncepcji mówiącej, że o nabyciu umiejętności czytania decyduje zrozumienie słowa oraz bodziec wzrokowy.

„Metoda Dobrego Startu”, M. Bogdanowicz, M. Barańska, E. Jakacka – celami metody są: wspomaganie rozwoju psychomotorowego dziecka podczas organizowania zabaw; aktywne, wielozmysłowe uczenie symboli graficznych, a także kształtowanie lateralizacji, świadomości własnego ciała i przestrzeni.

„Dziecięca Matematyka” E. Gruszczyk-Kolczyńska, E. Zielińska – metoda powstała w oparciu o własne badania autorek, głównymi celami są: wspomaganie rozwoju inteligencji operacyjnej, kształtowanie odporności emocjonalnej potrzebnej do pokonywania trudności, rozwijanie umiejętności matematycznych potrzebnych stosowanych w codziennym życiu i wymaganych na lekcjach matematyki.

Wychowanie fizyczne w przedszkolu W. Shebrone – celami metody jest rozwijanie świadomości własnego ciała i usprawnienie ruchowe, rozwijanie świadomości przestrzennej, dzielenie przestrzeni z ludźmi.

Skontaktuj się z nami

Start typing and press Enter to search